Kaikki yhteystiedot

Johto

Toimitusjohtaja Timo Julkunen, timo.julkunen@bonnierbooks.fi

Markkinointi ja viestintä

Markkinointi- ja viestintäjohtaja Reetta Miettinen, p. 040 8344 340, reetta.miettinen@bonnierbooks.fi
Markkinointi- ja viestintäpäällikkö Satu-Maria Rastas, p. 050 3617 980 satu-maria.rastas@wsoy.fi
Brand manager Kaisa Hyväri, p. 010 5060 209, kaisa.hyvari@bonnierbooks.fi
Viestintäpäällikkö Tuuli Leppänen p. 040 5646 734, tuuli.leppanen@wsoy.fi
Viestintäpäällikkö Ina Westman p. 040 5544543, ina.westman@wsoy.fi
Asiakasmarkkinointipäällikkö Hanna Ylätalo, p. 010 5060 008, hanna.ylatalo@bonnierbooks.fi
Tuottaja Hanna-Riikka Summanen, p.010 5060 329, hanna-riikka.summanen@bonnierbooks.fi
Tuottaja, digitaalinen markkinointi Mikko Immonen, p. 050 5644 721, mikko.immonen@bonnierbooks.fi
Sisältömarkkinoija Mari Nieminen, p. 010 5060 128, mari.nieminen@bonnierbooks.fi
Tapahtumatuottaja Sami Ravattinen, sami.ravattinen@bonnierbooks.fi
Emäntä Helena Tarkiainen, helena.tarkiainen@bonnierbooks.fi

Arvostelukappaleet

tiedotus@wsoy.fi

Myynnin, tuotannon, HR:n, taloushallinnon, IT:n ja Rights Managementin sähköpostiosoitteet muotoa etunimi.sukunimi@bonnierbooks.fi

Myynti

Myyntijohtaja Veli-Pekka Matilainen, p. 040 3424 773
Myyntipäällikkö Mika Hänninen, p. 010 5060 210
Myyntipäällikkö Eini Stenberg, p. 010 5060 328
Myyntipäällikkö Anne Vainio, p. 010 5060 337
Tuotepäällikkö, pokkarit Kaisa Tenhunen
Digimyyntipäällikkö Jenni Törönen
Myymälänhoitaja Harri Mäki

Arvoteosmyynti

Myyntipäällikkö Suvi Gardemeister
Myyntiassistentti Anitta Kivikoski
Myyntiassistentti Päivi Saarinen

Tuotanto

Business Development Manager Kirsi Lehto
Tuotannonsuunnittelija Tarja Nieminen
Tuotannonsuunnittelija Petri Söderberg
Tuottaja, digituotteet Laura Mäkelä
Tuottaja, digituotteet Liisa Riste
Digiassistentti Elina Vesala

HR

Henkilöstöpäällikkö Christina Martin
Palvelukoordinaattori Tuula Shaw
Koordinaattori Kaarina Lehto

Taloushallinto

Financial Manager Otto Kajander
Financial Controller Kerstin Suominen
Controller Hanna Tuhkanen
Royalty Controller Leena Haakana
Royalty Controller Arja Ikonen
Business Controller Päivi Piirainen (äitiyslomalla)

IT

Development Manager, ICT Juha Otava
Head of Business Solutions Janne Koskinen
System Analyst Lasse Lehtinen

Rights & Product Management

Rights Manager Anna Suominen
Art Editor Laura Arvela
Product Coordinator Anna-Maarit Immonen

Bonnier Rights Finland

Head of Agency Hanna Kjellberg, hanna.kjellberg@bonnierrights.fi
Literary Agent Terhi Isomäki-Blaxall, terhi.isomaki-blaxall@bonnierrights.fi
Literary Agent Marja Tuloisela, marja.tuloisela@bonnierrights.fi
Agency Coordinator Sanna Oksama, sanna.oksama@bonnierrights.fi
Bonnier Rights Finland -sivusto

Toimitukset

Sähköpostiosoitteet muotoa etunimi.sukunimi@wsoy.fi

Kotimainen ja suomennettu kaunokirjallisuus

Kustantaja Anna-Riikka Carlson
Toimituspäällikkö Mikko Rouhiainen
Kirjallinen tuottaja Lari Mäkelä
Kustannustoimittaja Silja Koivisto
Kirjallinen tuottaja Leena Balme
Kustannustoimittaja Satu Harlahti
Kustannustoimittaja Marjut Karasmaa
Kustannustoimittaja Alice Martin
Kustannustoimittaja Saara Pääkkönen
Graafikko Markko Taina

Tietokirjallisuus

Kustantaja Henrikki Timgren
Kustannuspäällikkö, asiaproosa Joni Strandberg
Kustannustoimittaja, asiaproosa Joel Kontro
Kustannustoimittaja, asiaproosa Kaisa Uusipaikka
Kustannuspäällikkö, tietokirjallisuus Pälvi Kuosmanen
Kustannustoimittaja, tietokirjallisuus Kaisa Kauppila
Kustannustoimittaja, tietokirjallisuus Ilona Räihä

Lasten- ja nuortenkirjallisuus

Kustantaja Paula Halkola
Toimituspäällikkö Mikael Ahlström
Kustannustoimittaja Ulla Huopaniemi
Kustannustoimittaja Päivi Kaataja
Kustannustoimittaja Essi Kytöhonka

WSOY:n käynti- ja postiosoite

Lönnrotinkatu 18 A,  00120 Helsinki
PL 314, 00101 Helsinki

Puhelinvaihde

p. 010 5060 200

Kirjakauppa

Korkeavuorenkadun Kirjakauppa on suljettu muuton vuoksi. Avaamme syyskuussa verkkokaupan ja marraskuussa uuden liikkeen osoitteeseen Lönnrotinkatu 21, nähdään pian!
Puh. 010 5060 170

Tilaukset

Kirjakeskus p. 020 16 62222, tilaukset@kirjakeskus.fi, faksi 020 16 62291

Laskutusosoitteet

Werner Söderström Osakeyhtiö – WSOY
Y-tunnus: 1522079-4 / VAT-tunnus: FI15220794

Verkkolaskut
OVT-tunnus: 003715220794
Operaattori: Maventa (DABAFIHH)

Paperilaskut
15220794
PL 100
80020 Kollektor Scan

Laskun viitetiedoksi on merkittävä tilaajan nimi ja laskuttajan y-tunnus (VAT) on näyttävä laskun tiedoissa.

Voit lähettää ostolaskuja myös sähköpostitse joko PDF- tai TIFF-muodossa invoice-15220794@kollektor.fi

Laskun tulee olla PDF-muodossa.
Laskut pitää olla sähköpostin liitteenä, yksi lasku per liitetiedosto. Liitetiedostoja voi olla useampia.
Yhdessä tiedostossa saa olla ainoastaan yksi lasku sisältäen mahdolliset laskun liitteet.
Liitetiedostojen koko yhteensä saa olla korkeintaan 10MB.