Viestintä ja markkinointi

    Viestintä ja markkinointi

    Reetta Miettinen

    Markkinointi- ja viestintäjohtaja
    reetta.miettinen@wsoy.fi
    040 8344 340

    Satu-Maria Rastas

    Brand Manager
    satu-maria.rastas@wsoy.fi
    050 3617 980

    Tietokirjallisuus

    Satu Sirkiä

    BRAND MANAGER
    satu.sirkia@wsoy.fi
    040 0485 228

    Kotimainen kaunokirjallisuus

    Mikko Immonen

    Brand Manager
    mikko.immonen@wsoy.fi
    050 5644 721

    Käännetty kaunokirjallisuus, Lasten ja nuorten kirjallisuus.

    Kaisa Hyväri

    Senior Brand Manager
    kaisa.hyvari@wsoy.fi
    040 5315 391

    Noora Norros

    Brand Manager & Social Media Manager
    noora.norros@wsoy.fi
    050 4732 343

    Timo Taussi

    Brand Manager
    timo.taussi@wsoy.fi
    041 5110 302

    Docendo, Minerva

    Liisa Aalto

    Brand Manager
    liisa.aalto@wsoy.fi
    050 473 3377

    WSOY:n lasten ja nuorten kirjallisuus, Johnny Kniga

    Essi Lamppu

    Brand Manager
    essi.lamppu@wsoy.fi

    Liisa Lehkonen

    Brand Manager
    liisa.lehkonen@wsoy.fi
    050 4771 599

    Kosmos

    Tuuli Leppänen

    Viestintäpäällikkö
    tuuli.leppanen@wsoy.fi
    040 5646 734

    Mari Nieminen

    Viestintäpäällikkö
    mari.nieminen@wsoy.fi
    050 5480 709

    Vaikuttajat

    Hanna-Riikka Summanen

    Markkinointipäällikkö
    hanna-riikka.summanen@wsoy.fi
    040 7380 766

    Hanna Ylätalo

    Markkinointipäällikkö
    hanna.ylatalo@wsoy.fi
    040 7768 548

    Petra Minn

    Markkinointipäällikkö
    Petra.Minn@wsoy.fi
    044 5649 669

    Sami Ravattinen

    Tapahtumatuottaja
    sami.ravattinen@wsoy.fi
    040 8367 832

    Venla Tyynelä

    Tuottaja
    venla.tyynela@wsoy.fi
    050 3415 101

    Palkintoraadit, arvostelukappaleet, sosiaalinen media

    Antti Nousimaa

    Tuottaja
    antti.nousimaa@wsoy.fi
    040 5155 612

    Tapahtumat, podcastit

    Sara Valavaara

    Sosiaalisen median tuottaja
    sara.valavaara@wsoy.fi
    050 5649 777

    Jasmin Ojala

    Markkinointiviestinnän assistentti
    jasmin.ojala@wsoy.fi
    050 4077 008